Największe zestawy LEGO Minecraft ‒ TOP5

Klocki, klocki, jeszcze więcej klocków! Dla tych, którzy lubią mieć naprawdę dużo zabawy przy składaniu, przygotowaliśmy zestawienie pięciu największych zestawów LEGO Minecraft, jakie kiedykolwiek powstały. Niezliczone minifigurki, wyjątkowe akcesoria, oryginalnie zadrukowane klocki… w tych zestawach jest absolutnie wszystko. Największe zestawy LEGO Minecraft – top 5… Go!

5. LEGO Minecraft 21118 Kopalnia

 

Okazała, trzypoziomowa konstrukcja, w której na Steve’a czai się pełna gama minecraftowych potworów: Creeper, zombie, szkielet, a nawet pająk z własną pajęczyną. Można z nimi walczyć albo uciec w wagoniku, który został tak pomyślany, aby dobrze trzymał się torów. W kopalni Steve znajdzie również sporo cennych surowców ‒ naciśnięcie przycisku w górnej części konstrukcji powoduje „wybuch” TNT, który uwalnia bloki węgla, diamentu i redstone’u (kamienia służącego w grze Minecraft do budowania obwodów elektrycznych). W zestawie znajdziemy sporo akcesoriów, m.in. skrzynię z chlebem, miecz, kilof oraz łuk. Wygląd kopalni można zmieniać poprzez przekładanie górnych modułów.

Ilość klocków: 904
Ilość minifigurek: 4
Cena zestawu: 850 zł
Cena pojedynczego klocka: 0.94 zł

4. LEGO Minecraft 21127 Twierdza

 

Chociaż nazwa zestawu sugeruje, że mamy do czynienia po prostu z zamkiem, zestaw LEGO Minecraft 21127 Twierdza mieści w sobie znacznie więcej. W instrukcji zawarte są aż cztery budowle, które można skonstruować za pomocą połączonych w moduły klocków. Nasza forteca może zatem łatwo stać się np. farmą albo schronieniem z wysoką wieżą. Zestaw zawiera również akcesoria odpowiednie zarówno dla farmera, jak i dla wojownika. Obok wyjątkowo bogatej kolekcji uzbrojenia (m.in. pięć rodzajów mieczy!) jest tu marchewka, jabłko i pszenica, a nawet stół do craftowania ‒ w grze Minecraft można na nim wytwarzać różne potrzebne przedmioty. Swoje zagrody mają świnia i koń, na którym jeździć może Steve w złotej zbroi albo jeden z trzech szkieletów.

Twierdza jest wyposażona w kilka sprytnych mechanizmów. Główne wrota otwierają się po naciśnięciu umieszczonej przed nimi zapadni, a drzwi do jednej z wież ‒ za pomocą wbudowanego w ścianę przycisku. W murze fortecy umieszczone są dwa „działka”, z których można wystrzeliwać pociski. Mocna pozycja na naszej liście – największe zestawy LEGO Minecraft.

Ilość klocków: 959
Ilość minifigurek: 4
Cena zestawu: 700 zł
Cena pojedynczego klocka: 0.72 zł

3. LEGO Minecraft 21136 Oceaniczny monument

 

Trzeci co do wielkości zestaw LEGO Minecraft polecamy tym fanom, którzy z jakiegoś powodu potrzebują dużo zielonych klocków w różnych odcieniach. Poza tym LEGO Minecraft 21136 Oceaniczny monument nie posiada zbyt wielu atutów.

Jak na taką ilość elementów, jest tu niewiele akcesoriów i rzadkich klocków ‒ nieliczne godne uwagi to piec, dwie buteleczki z miksturami i wiadro mleka. Mamy za to oba wcielenia głównego bohatera: Steve’a i Alexa. Figurki są wyposażone w różowe uzbrojenie. W grze Minecraft istnieje tzw. zaklęta broń, która połyskuje wieloma barwami, m.in. różowym, i chyba właśnie o to chodziło twórcom zestawu. Wydaje się jednak, że można było lepiej rozwiązać tę kwestię, np. poprzez użycie przezroczystego plastiku.

Podwodnej świątyni strzegą kałamarnica, strażnik na obrotowym wysięgniku i starszy strażnik strzelający pociskami, które mają imitować wiązki lasera. Wrota do budowli otwiera tajny mechanizm: w konstrukcji dachu ukryty jest klocek, który po przyłożeniu w odpowiednim miejscu rozchyla wodną kurtynę. Po demontażu całego dachu można świątynię otworzyć jak domek dla lalek. Wewnątrz kryją się mikropokoje wyposażone głównie w nic oraz skarbiec ze sztabkami złota, również otwierany za pomocą specjalnego mechanizmu.

Ilość klocków: 1114
Ilość minifigurek: 2
Cena zestawu: 420 zł
Cena pojedynczego klocka: 0.37 zł

2. LEGO Minecraft 21128 Wioska

 

Ile tu się dzieje! Są cztery budynki: kuźnia z charakterystycznymi piecami, biblioteka, dom rzeźnika i mały domek przypominający chatkę wiedźmy. Do tego pole uprawne z marchewką, ziemniakami i pszenicą oraz zagroda, w której mieszkają mała i duża świnia. Mamy także studnię i stragan handlarza, gdzie można kupić m.in. ciasto ‒ gadżet lubiany przez graczy Minecrafta. Większe domy otwierają się, ponadto wszystkie budowle są osadzone na osobnych płytkach, dzięki czemu można je dowolnie przestawiać i łączyć.

LEGO Minecraft 21128 Wioska zawiera aż osiem minifigurek: Steve’a, Alexa, dwóch osadników, dwóch zombiaków, Creepera i Endermana (wysoki, czarny). Chronić osady przed mobami pomaga żelazny golem. Mnóstwo akcesoriów, mnóstwo możliwości zabawy. Bardzo udany zestaw.

Ilość klocków: 1564
Ilość minifigurek: 8
Cena zestawu: 1045 zł
Cena pojedynczego klocka: 0.66 zł

1. LEGO Minecraft 21137 Górska jaskinia

 

Największy zestaw LEGO Minecraft, jaki kiedykolwiek został wydany. Pochodzi z 2017 r., zawiera aż 2882 klocki. Jest naprawdę spory: ma pół metra szerokości i 30 cm wysokości. Został nawet wyposażony w minilatarkę, która pozwala lepiej przyjrzeć się wszystkim zakamarkom konstrukcji, „zapalić” ogień pod piecem albo podświetlić strumienie lawy i latarnię. Atrakcji jest zresztą więcej: mechanizmy powodujące „eksplozję” TNT albo wysyłające w powietrze Creepera, pająk obracający się w klatce.

Konstrukcja jest trzypiętrowa. Na samej górze znajduje się niewielki śnieżny domek, po zdjęciu którego oczom ukazuje się zagroda dla owiec położona na niższej, leśnej platformie ‒ oprócz owcy mieszkają tu również dwa wilki. Na samym dole jest zaś tytułowa jaskinia z pająkami, nietoperzami i szlamami (przezroczyste, zielonkawe potwory), z potokami lawy oraz cennymi złożami kopalnymi. Część parterowa skrywa także drugi mały domek, tym razem „wykuty” w skale. Całość konstrukcji oplatają tory, którymi Steve może zjechać w wagoniku z samej góry aż do kopalni. Z powrotem na szczyt góry zawiezie go specjalna winda.

Minifigurek jest sześć: Steve, Alex, zombie, szkielet, Enderman i Creeper w interesującej, częściowo przezroczystej wersji. Do tego cała masa akcesoriów, w tym dość niespotykane, jak złote jabłko, połeć baraniny z kością czy nożyce do strzyżenia owiec. LEGO Minecraft 21137 Górska jaskinia zapowiada długie godziny świetnej zabawy. Zasłużony nr 1 na liście największe zestawy LEGO Minecraft.

Ilość klocków: 2882
Ilość minifigurek: 6
Cena zestawu: 1140 zł
Cena pojedynczego klocka: 0.39 zł

Podsumowanie LEGO Minecraft top 5

Największy zestaw, LEGO Minecraft 21137 Górska jaskinia, jest świetny, ale nie on wiedzie prym w topowej piątce jeśli chodzi o funkcjonalność i estetykę. Najlepsze duże zestawy LEGO Minecraft to LEGO Minecraft 21127 Twierdza i LEGO Minecraft 21128 Wioska. Z kolei LEGO Minecraft 21136 Oceaniczny monument zdecydowanie cierpi na przerost formy nad treścią. Zobaczcie, jak wszystkie te komplety LEGO prezentują się w zestawieniu:

 

Nazwa zestawu Liczba klocków Cena
LEGO Minecraft 21118 Kopalnia 904 850 zł
LEGO Minecraft 21127 Twierdza 959 700 zł
LEGO Minecraft 21128 Wioska 1564 1045 zł
LEGO Minecraft 21136 Oceaniczny monument 1114 420 zł
LEGO Minecraft 21137 Górska jaskinia 2882 1140 zł

Komentarze